Стерилизация на шише за мляко за бебето – грижа, която не бива да подценяваме
Стерилизация на шише за мляко за бебето е процесът на унищожаване на всички микроорганизми, включително бактерии, вируси и гъбички. Които могат да останат по повърхността на шишето, биберона и капачката, дори след старателно измиване. Имунната система на новороденото все още не е напълно изградена и е изключително уязвима. Докато навърши около шест месеца, бебето разчита основно на антителата, получени от майката. Всяка среща с агресивни микроби може да доведе до стомашно-чревни инфекции, диария, повръщане и обезводняване. Ето защо стерилизацията не е просто препоръка, а необходимост през първите месеци.










За сравняване
Желани